Dnes je

Verš pro tento týden

Jedni se honosí vozy, jiní koňmi, ale my připomínáme jméno Hospodina, svého Boha.

Žalmy 20,8

Čtení pro dnešní den

RubrikySlovo o časopisu


 
Časopis Živá slova vznikl v roce 1969 v době krátkého oživení společnosti nemocné komunismem. Nadechla se společnost a s ní i Křesťanské sbory, které se stále ještě zotavovaly z trpké zkušenosti nesvobody a ilegálního působení v padesátých letech. A najednou zde byla možnost vydávat vlastní časopis, vytvořit prostor k sebevyjádření a ke svědectví víry ve světě vědeckého atheismu. Proč Živá slova? Protože vše živé má svůj původ v Živém, živé nepovstalo z neživého! A podobně tomu je i se slovem, projevem vyššího řádu, jak napsal Dr. Karel Kořínek v úvodníku nultého čísla. Živé slovo přináší živý člověk, který povstal z Boha a s Bohem žije. V tomto odkazu pokračuje časopis i dnes, chce být plný živých slov „živých lidí“ v době, která se na rozdíl od té předešlé ve svobodě topí a staví před Boží lid zcela nové výzvy.

Časopis chce přinášet psané slovo živých lidí, kteří ve svém životě prožívají Boží oslovení a doteky, nezávisle na své církevní příslušnosti. Bratrské hnutí je duchovním proudem „laiků“, lidí nejrůznějších profesí a postavení, kteří slouží Bohu svěřeným darem na místě, kam je postavil. Má tedy předpoklad přinášet zkušenosti a svědectví z nejrůznějších oblastí života, být živým a rozmanitým stejně, jako je živý a rozmanitý Tvůrce života. Proto zveme ke spolupráci všechny, kdo se chtějí sdílet slovem, jež vypůsobil živý Bůh.

Protože Živá slova vznikla v Československu, byla a zůstala dvojjazyčná s přibližným poměrem českých a slovenských článků dvě ku jedné. Jejich název se v průběhu let změnil na Živé slovo tak, aby i svým titulem odpovídala dvojjazyčné povaze časopisu.

Za redakci
JAREK ANDRÝSEK
Víc o Křesťanských sborech si můžete přečíst na stránkách:

Křesťanské sbory v ČR

Kresťanské zbory na Slovensku

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

xTento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.