Dnes je

Verš pro tento týden

Buďte si navzájom oddaní v bratskej láske, predbiehajte sa navzájom v úctivosti.

Rimanom 12,10

Čtení pro dnešní den

RubrikyRubrika: Biblické kvízy

Rozhovor s neznámým (36)Reportér: Dovolíte, abych se vás zeptal na několik informací týkajících se posledního konfliktu s apoštolem Pavlem?

Neznámý/á: Ale jistě, alespoň se do všeho vnese světlo.

R: Jaký má váš sbor k Pavlovi vztah?

N: Bratr Pavel náš sbor založil. Ovšem nebyl zdaleka jediný, kdo se růstu našeho společenství věnoval. My jsme si vždy vážili především bratra Apolla, který, jak jistě víte, patří ke sloupům církve. Bratr Pavel je trochu citlivý na to, když se mu upírají zásluhy.

R: Od Pavla jste dostali několik dopisů, je to tak?

N: Ano, jenomže my jsme chtěli, aby přijel, protože s ním chceme jednat osobně. Máme totiž pocit, že nás podezírá z neschopnosti, jako bychom nezvládali správu sboru. Jenomže tak tomu není. Ano, stalo se tady několik nepříjemností, ale to už je za námi.

R: Co to bylo?

N: Nejvážnější byl případ jistého muže, který nežil tak úplně slušným životem. Bratr Pavel na nás apeloval, abychom s tím něco udělali. Dokonce nám napsal dopis, který, jak tvrdí, psal v slzách. Víte, je v něm hodně emocí, jenomže my dáme spíš na fakta.

R: To zní, jako by vás Pavel něčím zklamal?

N: Ano, on nám totiž slíbil, že se zde staví, až pojede do Makedonie. Jenomže pak se nestavil. A my se domníváme, že to má své příčiny. Zřejmě má někde jiné zájmy nebo si myslí, že ho už nepotřebujeme. Možná mu v jiných křesťanských obcích více platí nebo je tam populárnější. Tak jsme se těšili, jak si s ním všechno vysvětlíme, ale on nepřijel. A to je pak těžké vysvětlování.

R: A nevysvětlil Pavel, proč nepřijel?

N: Ale ano, on všechno dokáže vysvětlit. Prý nechce panovat nad naší vírou. Jenže přesně to on dělá! Všechno mu vadí – jak se modlíme, jak slavíme svátky, jak slavíme Večeři Páně.

R: Jakou podobu teď mají vaše styky s apoštolem Pavlem?

N: S bratrem Pavlem. On nám píše a my – my jsme rádi, že ty jeho dopisy vždycky nějak zpracujeme. On zde má mnoho zvědů, takže ví o všem, so se tady šustne. Mnozí bratři jsou však přesvědčeni, že už by se měl stáhnout. Jeho úkoly byly v minulosti jistě veliké, ale teď už je jiná doba.

R: Děkuji za rozhovor.


Kdo je náš neznámý/á a kde v Bibli se o něm píše?Sestavil PETR VAĎURA


Správná odpověď na kvíz č. 35 zní:
Genubat (1.Kr. 11,14-22)


Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

xTento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.