Dnes je

Verš pro tento týden

Pevná věž je Hospodinovo jméno, k němu se uteče spravedlivý jak do hradu.

Přísloví 18,10

Čtení pro dnešní den

RubrikyRubrika: Misie a evangelizace

Křesťanský sbor v Českém Těšíně

podporuje komunitní práciKdyž jsme zhruba před pěti lety společně s irským týmem GLO (Gospel Literature Outreach) začali organizovat prázdninový týden pod stanem pro děti a mládež těšínského sídliště Mojská, netušili jsme, že se z toho vyvine centrum pro celoroční práci. Díky stovkám hodin práce dobrovolníků Křesťanského sboru a jeho investicím a také díky podpoře města Český Těšín a parlamentu ČR seto stalo realitou. Komunitní centrum Mojská o.s. DEN pořádá od února 2010 pravidelné kluby i jednorázové akce proveřejnost. Nejrozsáhlejší z nich je právěletní příměstský tábor na hřišti těšínské základní školy Slezská...

...Od září hostí KC dobrovolníka ze zahraničí, který přijel pomáhat v rámci Evropské dobrovolné služby a je financován z evropského projektu koordinovaného Slezskou diakonií. Sám je vyznávajícím křesťanem a ve sboru našel přechodně svůj nový domov. Nabízí konverzační hodiny němčiny v pátek odpoledne a pomáhá s dohledem na děti, jež každý den od 14 do 17 hodin navštěvují nízkoprahový free klub, kde hrají stolní tenis, hry a konverzují s cizincem. Další zahraniční dobrovolník vyučuje v několika úrovních angličtinu v knihovně centra. Ta ostatně bude svou nabídkou knih z duchovní a sociální oblasti také sloužit veřejnosti.

O aktivitách, jež Komunitní centrum Mojská o.s. DEN nabízí bezplatně, aby čelilo sociálnímu vyloučení dětí ze sídliště, se můžete informovat na www.kcmojska.cz. Rádi bychom rozvinuli další oblasti komunitní práce zvláště prostřední a starší generaci, můžete se za to společně s námi modlit.


JAREK ANDRÝSEK

 

 

 


Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

xTento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.