Dnes je

Verš pro tento týden

Buďte si navzájom oddaní v bratskej láske, predbiehajte sa navzájom v úctivosti.

Rimanom 12,10

Čtení pro dnešní den

RubrikyRubrika: Vzpomínky

Za bratrem Jaroslavem KošárkemVe Valašském Meziříčí Pán povolal 6. 8. 2014 do nebeského domova ve věku nedožitých 80 let bratra Jaroslava Košárka.

Pocházel z chudé rodiny z Mikulůvky. Vyučil se zedníkem. Ve svých 36 letech se oženil na inzerát s Helenkou Kiszovou. Ta byla křesťanka a vedla ho k osobní víře v Pána Ježíše. Po letech hledání uvěřil i on celým srdcem a oddal svůj život cele svému Pánu. Pomáhal na mnoha stavbách křesťanských zařízení. Spolu s manželkou se věnovali mnoha mladým osamělým lidem, zvláště z dětských domovů a také i Vietnamcům, kteří žili v jejich okolí.

Po celá léta byl bratr Jarek pevnou oporou shromáždění ve Valašském Meziříčí. Zval bratry ke službě, pečoval o ně, připravoval vše potřebné pro průběh shromáždění. Ani když na tom nebyl zdravotně nejlépe, nedovedl si představit, že by shromáždění vynechal. V tom byl nesmírně věrný – až do konce. I po smrti své manželky, která ho předešla do nebeského domova asi o půl roku. Tak je pro nás vzorem věrnosti a vytrvalé služby. Byl radostný a optimistický křesťan.

Rozloučili jsme se s ním na hřbitově ve Valašském Meziříčí 13. 8. 2014 za hojné účasti věřících z širokého okolí.


TOMÁŠ PALAOstravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

xTento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.